אל תפחדו מהפחד

על פחד ואמונה | מסר מקארי מועצת השישה|

שלום לכם,

 אנשים יקרים, כאן קארי מדבר. שמח מאוד להיות איתכם כאן. ואני רוצה לדבר איתכם על הדבר שהכי מפריע בשיעורי החיים, ומן הסתם הוא פחד.  


איכשהו אתם לוקחים את ניסיון העבר ומשליכים אותו על העתיד, ומשליכים אותו למרבה ההפתעה רק במקומות שלא עבד לכם, רק במקומות שלא הצליח השיעור. קשה מאוד לכם, אתם לא תמיד לוקחים הצלחה ומשליכים ממנה להצלחה הבאה. כאשר אתם מצליחים, אתם עדיין ניגשים לפעם הבאה עם סימן שאלה, כשהספק מלווה אתכם, אולי בפעם הבאה זה יעבוד, אולי בפעם הבאה זה לא יעבוד? 


אבל כאשר נכשלתם בעבר, כפי שאתם קוראים לזה, שהרי אין באמת כישלון, אבל כשדבר לא הצליח לכם, כשלא הצלחתם להגיע למטרה, כשתנסו בפעם הבאה תנסו כבר בפחות אנרגיה, תנסו כבר באמונה חלקית, תנסו עם הדלת פתוחה כדי לברוח. בעצם כדי לא להיפגע אתם משאירים לכם פתח מילוט, פתח מילוט שמאפשר לכם לסגת רגע לפני שתגלו שגם הפעם זה לא עובד. ואז מה שקורה זה שאתם לא באמת נמצאים בחוויה, שאתם לא באמת פועלים בכל הכוח, ואז התוצאות מן הסתם לא יהיו כפי שהייתם רוצים להיות. 

 


כאשר אתם עושים ניסיון, עצרו רגע וסגרו את פתח המילוט. לכו על זה בכל האמונה ובכל הכוח. אם נדרש לכם זמן כדי לאסוף את עצמכם, כדי לכוון את עצמכם למטרה, תעשו זאת. אבל כאשר אתם עושים משהו, מה שנקרא בחצי לב, בחצי אנרגיה, עם התחושה שרגע לפני האכזבה אתם תברחו  זה לא עובד. זה לא עובד משתי סיבות: אינכם יכולים למנוע אכזבה. גם אם נראה לכם שאתם תברחו רגע לפני שהיא תקרה, אתם לא באמת יכולים שלא להאמין, אחרת לא הייתם פועלים כלל. כל דבר שאתם עושים יש בכם אמונה שהוא יצליח, ולכן המונח הזה שלכם “אני פוחד/ת להתאכזב” הוא מונח שמפריע לכם, כי הוא לא נותן לכם ללכת בכל הכוח על מה שאתם רוצים, הוא כביכול משאיר לכם דלת מילוט, אבל האכזבה צורבת באותה מידה. זה לא שאתם יכולים למנוע מכם את תחושת האכזבה.  

 


מצד שני, האנרגיה שהשקעתם בפעילות, האנרגיה שהשקעתם בעשייה כאשר אתם חושבים על הסיכוי שתתאכזבו תמיד תהיה חלקית, תמיד תהיה מדויקת. אתם מנסים כביכול להגן על עצמכם, אבל בפועל אתם פוגעים ביכולת שלכם להצליח ואתם  כמעט בוודאות מזמנים שוב איזה חוסר הצלחה או הצלחה חלקית בלבד. 

 


לפני שאתם עושים דבר, אספו את כל כוחותיכם, השאירו לרגע את הפחד מאחור ודבקו באמונה, באמונה שזה אפשרי. אם אינכם יכולים להאמין שזה אפשרי, זה המקום לעצור ולבנות את האמונה. רק כאשר תפעלו כשאתם מאמינים שהדבר אפשרי, תפעלו נכון. ייתכן שהוא לא יצא אל הפועל, ייתכן שתהיה אכזבה, אבל אז תדעו שהשקעתם את כל כוחותיכם, שהשקעתם את האנרגיה כל הדרושה, וכן אינכם אחראים לתוצאות. אבל כאשר אתם מראש משאירים לכם פתח, כביכול לא להתאכזב, האכזבה אינה פחותה. כאב האכזבה הוא מר באותה מידה בשני המקרים, אבל הסיכוי להצליח קטן בהרבה.  

 


יש לאמונה שלכם הרבה כוח, יש ליכולת שלכם לבחור בעשייה הרבה כוח. לכו על הדברים עם כל הלב, לכו על הדברים שאתם רוצים להשיג עם כל האנרגיה שאתם יכולים, כי אז תשיגו הרבה יותר ותרגישו שאתם פועלים הרבה יותר לטובתכם.  

 

והפחד תמיד ישתרך מאחור, אבל אם לא תקשיבו לו הוא ירדוף ולא ישיג אתכם. בעצם כאשר הוא מאחוריכם ואתם עוצרים להקשיב לו, אתם אלה שמקרבים אותו אליכם, שמכניסים אותו לתוך המרוץ, שנותנים לו לנצח. כאשר אתם לא מקשיבים לו, הוא תמיד ישתרך מאחוריכם, אך אף פעם לא יגיע ליעד. 

שלכם, 

קארי 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn